Ubezpieczenia na Życie Polisa Zycie Opinie i Oceny

Ocena użytkowników 2.00 / 5.00
33% opiniujących poleca Polisa Zycie
Porównaj ubezpieczenie na życie Polisa Zycie z ofertami innych towarzystw ubezpieczeniowych. Przeczytaj opinie klientów Polisa Zycie - cenne uwagi pomogą Ci wybrać najlepszą firmę.
Jeśli miałeś do czynienia z Polisa Zycie to zachęcamy Cię do wystawienia opinii poniżej.

Opinie użytkowników o Polisa Zycie

Karol1956
zwiedzający - 2 punktów

440 osoby z 440 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2017-10-09 21:02:33
zalety: Robienie z ubezpieczonych "FRAJERÓW"
wady: Nieuczciwość
opinia: TRAGEDIA W 100% NIE POLECAM !!!
REZYGNUJĘ Z TEJ UBEZPIECZALNI !!!!
W Przy popisywania umowy jest miło z poinformowaniem kiedy i jakie będą wypłacane świadczenia na ich druku.
FAKTY
Posiadają warunki które nie ujawniają – „szufladowe szczegółowe znane tylko im”.
Okazuje się w ich nie ujawnionych warunkach że :
1. Ubezpieczający się musi być w 100% zdrowy i nie wypłacą odszkodowania za nagłe zachorowanie – zawał serca ( żal że jeszcze nie zagwarantowali sobie żeby ubezpieczony żył co najmniej 100 lat w całkowitym zdrowiu ).
2. Nie wypłacają za pobyt w szpitalu bo warunkują powód tego powodu w swoich nie ujawnianych przepisach

| Skomentuj opinię


1862 osoby z 3106 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2014-09-21 21:11:54
zalety: wkupujesz tylko spokuj sumienia, bo na odszkodowanie nie ma co liczyć.
wady: wada jest tylko jedna.... brak zalet !
opinia: Firma która mnie zawiodła. nie poleca nikomu.
Są na rynku ubezpieczyciele dla którtch liczy się klient, a nie kasa, są natomiast doskonali w wyszukiwaniu "chaczyków" dla odmowy świadczeń !!!

| Skomentuj opinięEvodish, Poznań
ekspert - 508 punktów

2830 osoby z 4987 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-07-06 14:43:58
zalety: -Bardzo dobrze zbudowana strona internetowa, wszelkie informacje na temat ubezpieczeń są łatwo dostępne i przystępnie napisane;
-Możliwość poszerzenia podstawowej polisy ochronnej o funkcje inwestycyjne, bez potrzeby zawierania odrębnej polisy;
-Niska cena;
-Niezwykle jasne zasady ubezpieczenia, bez zawiłych paragrafów i ukrytych aneksów;
-Wysokie sumy wypłat w przypadku zgonu w wyniku wypadku komunikacyjnego;
-Możliwość niemal dowolnego ustalania ryzyk, na które chcemy się ubezpieczyć (dotyczy np. taryfy MONO plus);
-Bardzo niski zakres wyłączeń(pomijając ubezpieczenie Premium), który nie standardowo nie obejmuje np. zawału serca i udaru mózgu - w większości towarzystw niemożliwe jest ubezpieczenie tych ryzyk, tutaj są one wliczone w ryzyka standardowo;
-Wiele pozytywnych opinii klientów;
wady: -Ubezpieczenie podstawowe oferuje niezwykle niską sumę ubezpieczenia - maksymalnie 20 tysięcy złotych
-W przypadku ubezpieczenia Twoje Netto brak możliwości rozłożenia płatności na raty;
-Im wyższa suma ubezpieczenia, tym niekiedy trudniej uzyskać udział w zyskach - stopa zysku jest nam częściowo oddawana pod warunkiem, że zysk ten jest większy niż 1% sumy ubezpieczenia.
-Stosunkowo wysoki zakres wyłączeń w ubezpieczeniu Premium (np. jeździectwo konne)
-Niewielki wybór
opinia: Wielu z nas, w dzisiejszym informacyjnym szumie i naciąganiu klientów na teksty pisane drobnym druczkiem szuka nie tylko dobrych i wszechstronnych rozwiązań, ale również takich,w których wszystkie zasady od początku do końca są zupełnie jasne. Takie są ubezpieczenia na życie i dożycie w firmie Polisa Życie.
Samo towarzystwo nie jest gigantem na rynku - niewielki udział i niezbyt duża liczba klientów jednak nie zniechęcają nowych do wstępowania w jego szeregi. I nic dziwnego - Polisa życie bowiem oferuje nie tylko atrakcyjne i godne zastanowienia warunki, ale przede wszystkim jasność zasad i uczciwość, a także nieco bardziej może indywidualne podejście do klienta.
Nie zdarzyło mi się do tej pory czytać tak jasnych i dobrze zbudowanych Warunków Ogólnych Ubezpieczenia, jeszcze lepsze zdanie mam o stronie internetowej - wprawdzie nie powala ona graficznymi trikami, ale jest bardzo czytelna i wspaniale skonstruowana - są tutaj właściwie wszystkie informacje, jakich moglibyśmy szukać, a ich znalezienie jest proste i intuicyjne.
To jednak nie ta strona działalności świadczy o firmie, toteż przyjrzyjmy się bliżej samym ubezpieczeniem - i tutaj, ku zaskoczeniu zapewne sporego grona osób (sam również nie byłem przekonany o klasie tej firmy, ze względu na brak rozgłosu medialnego) znajdziemy miłą niespodziankę - ubezpieczenia dość elastyczne, umiejące dostosować się do naszych potrzeb, i to na naprawdę dobrych warunkach a do tego w bardzo niskiej cenie. Niemożliwe? A jednak.. minusem tutaj może być jedynie niewielki wybór, bowiem polis na życie z prawdziwego zdarzenia są tylko trzy, z czego jedna występuje w dwóch wersjach ( MONO i MONO plus, a do tego Twoje Netto i polisa Premium).
To, czym najbardziej zaskoczyła mnie Polisa Życie, jest zakres wyłączeń - a raczej niemal ich brak. To, co w wielu towarzystwach jest nie do przyjęcia jako ryzyka - zawał oraz udar mózgu, co wszak odcina nas od naszej gotówki na wypadek zapadnięcia na jedną z tych niezwykle „popularnych” ostatnio chorób, tutaj jest właściwie standardem - nawet w najbardziej podstawowej ochronie - MONO - jesteśmy ubezpieczeni od wyżej wspomnianych ryzyk domyślnie. Ciekawe? Idźmy dalej - lista sportów, których nie powinniśmy zdaniem ubezpieczyciela uprawiać, ogranicza się do kilku pozycji a w wyniku zgonu na skutek nieszczęśliwego wypadku w kraksie komunikacyjnej otrzymamy aż trzysta procent zadeklarowanej sumy ubezpieczenia. Warunki, których pozazdrościć mogą nawet rekiny tej branży.. Niestety, znajdziemy naturalnie i tutaj pewne minusy. Jednym z nich może być fakt, że polisa MONO może opiewać co najwyżej na 20000 złotych, zaś MONO plus - na 100 tysięcy. To niewielkie sumy, biorąc pod uwagę, że niektóre gwiazdy wyceniają tylko jeden swój organ na kilka milionów w lokalnej walucie.. Jeśli jednak wziąć pod uwagę lokalną skalę działalności towarzystwa oraz fakt, że tak możemy ubezpieczyć się na większą sumę w pakiecie Premium, minus ten przestaje mieć specjalnie znaczenie. Dużym jednak problemem może być za to lista wyjątków od odpowiedzialności we wspomnianym wyżej pakiecie premium - lista zdarzeń nie objętych ochroną nie jest tutaj już tak chlubnie krótka, jak pisałem o tym wcześniej. Trzeba jednak przyznać, że towarzystwo daje nam pewien wybór, zgodny z logiczną polityką niewielkiej de facto firmy - ubezpiecz się na mniejszą sumę, albo na mniej ryzyk - firma mniej wtedy ryzykuje. Salomon może skrzywiłby się na takie traktowanie sprawiedliwości, tym niemniej należy to jakoś przełknąć; jeśli zaś zależy nam na potencjalnej spłacie kredytu po naszej śmierci, który opiewa na większą sumę, to i dla nas znajdzie się tutaj odpowiedni projekt, przy czym jest on bardziej inwestycją, a mniej ubezpieczeniem. Pocieszenie niesie jednak fakt, że to praktycznie wszystkie minusy, jakie możemy tutaj znaleźć - w reszcie aspektów ubezpieczenia nie odbiegają od tych oferowanych przez potentatów rynku finansowego.
Jeśli więc zależy nam na tanim, ale solidnym ubezpieczeniu na życie, myślę, że Polisa Życie powinna być wzięta pod uwagę jako godny rywal konkurencji, bowiem oferuje bardzo uczciwe i solidne warunki za bardzo rozsądne pieniądze. Ostateczna ocena - silne cztery, wsparte - co zdarza się wszakże dość rzadko - licznymi pozytywnymi recenzjami klientów towarzystwa.

| Skomentuj opinię