Ubezpieczenia na Życie Pramerica Opinie i Oceny

Ocena użytkowników 5.00 / 5.00
100% opiniujących poleca Pramerica
Porównaj ubezpieczenie na życie Pramerica z ofertami innych towarzystw ubezpieczeniowych. Przeczytaj opinie klientów Pramerica - cenne uwagi pomogą Ci wybrać najlepszą firmę.
Jeśli miałeś do czynienia z Pramerica to zachęcamy Cię do wystawienia opinii poniżej.

Opinie użytkowników o Pramerica

Evodish, Poznań
specjalista - 496 punktów

983 osoby z 1916 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-07-06 14:47:54
zalety: -Dość duży wybór wśród ubezpieczeń na życie
-Możliwość zawarcia ubezpieczenia na życie dla osób między 6 MIESIĄCEM a 75 rokiem życia
-Możliwość nie tylko zwiększenia, ale również obniżenia wysokości ubezpieczenia, a zatem również składki
-Możliwość uzyskania pożyczki od ubezpieczyciela na opłacenie składki
-Wypłata świadczenia na życie następuje nie tylko w wypadku śmierci czy inwalidztwa ubezpieczonego, ale również w wyniku zapadnięcia przez niego na chorobę śmiertelną
-Prawo do pobierania świadczenia emerytalnego z tytułu ubezpieczenia na życie może przejść na uposażonych po śmierci ubezpieczonego
-Umowa dodatkowa na wypadek poważnego zachorowania obejmuje również dzieci ubezpieczonego, a samo w sobie zawiera ubezpieczenie również od zawału serca czy nowotworów
-Bardzo mały zakres wyłączeń od odpowiedzialności
wady: -Według definicji choroby śmiertelnej, taką chorobą jest tylko schorzenie, które powoduje śmierć w okresie maksymalnie sześciu miesięcy od zdiagnozowania
-Wypłata za pobyt w szpitalu wypłacana jest dopiero wtedy, jeśli nasz pobyt trwał dłużej niż siedem dni
-Wypłata świadczenia szpitalnego nie obowiązuje osób chorych na HIV/AIDS lub będących w ciąży
-Niezbyt konkurencyjne ceny
opinia: Pramerica na każdym kroku, nawet dość tanimi sztuczkami (jak używanie tylko ciemnych pełnych garniturów i tylko białych koszul czy wpinanie niewielkiej broszy) próbuje nas przekonać o standardzie, prestiżu i pozycji którą nam proponuje. Gdyby jednak przyjrzeć się bliżej ich ubezpieczeniom, okazuje się, że ten prestiż i wysoka pozycja to.. najszczersza prawda!
Według rankingu sieciowego dotyczącego ubezpieczycieli na życie, Pramerica w zeszłym roku znalazła się w Polsce dopiero na dwudziestym miejscu, z niezbyt dużym przypisem. Gdyby sugerować się wyłącznie tym argumentem, wyszłoby na to, że absolutnie nie opłaca się nawet rozmawiać z przedstawicielem.. Nic bardziej mylnego, bowiem - jeśli mogę pisać szczerze - dawno nie widziałem tak szerokiej, kompleksowej i pełnej ochrony, jasnych warunków, ludzkiego podejścia i dobrze skonstruowanego produktu. Wystarczy spojrzeć na listę wyciągniętych plusów i minusów..
Pramerica oferuje w swoim portfolio wyłącznie ubezpieczenia na życie i zdrowie (z możliwością ich rozszerzenia o fundusze inwestycyjne), co świadczy jednoznacznie o doświadczeniu i wiedzy, jaką dysponują. Ten status podnosi również fakt, że doświadczenie to zdobywane było nie tylko na klientach w Polsce, ale na niemal całym świecie - Pramerica należy bowiem do międzynarodowej grupy jednego z potentatów światowego rynku finansów, Prudential.
Jeśli chodzi o obsługę - trudno mieć tutaj jakiekolwiek zastrzeżenia. Wiedza life plannerów, czyli agentów ubezpieczeniowych Pramerica jest wystarczająca, obsługa klienta na infolinii - uprzejma i kompetentna, a strona - dobrze zbudowana. Nie ma tutaj wprawdzie żadnych fajerwerków, ale nie można grupy nazwać średniakiem, bo tą granicę ze spokojem przekracza. Plus.
Jeśli chodzi o produkty, nie jest ich tutaj za dużo. Ktoś spyta: „to dlaczego w plusach napisane jest o dużej ilości polis do wyboru”? Bowiem każda polisa występuje w kilku wariantach, a do tego istnieje możliwość dokupienia do każdej z nich umowy dodatkowej, zabezpieczającej przed niektórymi zdarzeniami losowymi. To daje nam kilkadziesiąt różnych konfiguracji, więc praktycznie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Podstawowymi usługami jest ubezpieczenie na życie, na życie z emeryturą oraz terminowe na życie, a także ubezpieczenia z funduszami kapitałowymi (np. dość popularny projekt „Skały Gibraltaru”). Jak widać - nazwy mówią same za siebie, same zaś produkty nie mają praktycznie żadnych błędów, „haczyków” czy niedomówień. Znajdziemy zaś bardzo dużo opcji, których nie spotkamy nigdzie indziej - taką przyjemnością jest np. ochrona naszych dzieci w przypadku indywidualnej polisy na życie; możliwość przejścia świadczeń emerytalnych na uposażonych, jeśli osoba ubezpieczona odejdzie z tego świata, fakt, że wypłata świadczeń wykonywana jest nie tylko na wypadek śmierci, ale również zapadnięcia na chorobę śmiertelną, czy możliwość samodzielnego ustalenia sumy ubezpieczenia na wypadek pobytu w szpitalu - tutaj za każdy dzień naszej choroby otrzymamy wielokrotność sumy ubezpieczenia. Przy okazji wspominania tego ostatniego, czyli ubezpieczenia na wypadek pobytu w szpitalu, muszę niestety wspomnieć o jedynych bolączkach, jakie udało mi się odnaleźć w usługach Pramerica. Chodzi o fakt, że świadczenie szpitalne nie przysługuje osobom chorym na HIV czy AIDS, a wypłacane jest dopiero w przypadku, jeśli pobyt w ośrodku trwał więcej niż siedem dni. Na pocieszenie dodać mogę jednak, że każdy dzień z tych siedmiu będzie mnożony przez sumę ubezpieczenia i liczy się do wypłaty, karencja jest więc tylko pozorna. Bardzo zaskakujący jest również śmiesznie mały zakres wyłączeń od odpowiedzialności w przypadku innych polis.
Podsumowując, Pramerica to jeden z najlepszych, jeśli nie wręcz najlepszy, wybór jeśli chodzi o ubezpieczenia na życie i zdrowie. Szeroki zakres ubezpieczenia, niski próg wyłączeń, możliwość szerokiej ingerencji w sumy ubezpieczenia i zasady wypłaty świadczenia a także zwyczajnie - solidność i pewność pozycji tej firmy (zerowa liczba skarg od klientów u Rzecznika Ubezpieczonych!) to argumenty, które sprawiają, że klienci grupy Pramerica śpią spokojnie. Ubezpieczenia wprawdzie nie należą do najtańszych, ale z pewnością - do najkorzystniejszych. Zdecydowanie polecam. 5.

/ | Skomentuj opinię (3)