Ubezpieczenia na Życie Skandia Opinie i Oceny

Ocena użytkowników 2.38 / 5.00
38% opiniujących poleca Skandia
Porównaj ubezpieczenie na życie Skandia z ofertami innych towarzystw ubezpieczeniowych. Przeczytaj opinie klientów Skandia - cenne uwagi pomogą Ci wybrać najlepszą firmę.
Jeśli miałeś do czynienia z Skandia to zachęcamy Cię do wystawienia opinii poniżej.

Opinie użytkowników o Skandia

1079 osoby z 1555 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2016-07-09 17:35:42
zalety: Na własnym przykładzie zalet dostrzec nie mogę.
wady: Duże obietnice znaczących korzyści finansowych, które nigdy się nie potwierdziły. Opłaty - w stosunku do innych funduszy - drakońskie. Zainteresowanie "opiekuna" żadne, odniosłem wrażenie, że pani przeszkadzam bo domagałem się lepszych efektów.
opinia: Zawarta Umowa na Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym jest niekorzystna dla klienta, w zasadzie nie można jej rozwiązać bez bardzo wielkich strat. Skandia jest zainteresowana tylko systematycznymi wpłatami na jej konto, ale zyskami klienta. Zainteresowanie stanem konta zerowe. W wyniku takiego działania poniosłem straty parę tysięcy zł. odradzam wszystkim to Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

| Skomentuj opinię (1)


1430 osoby z 2251 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-11-19 15:51:08
zalety: Zalet żadnych- w Skandię wkręciła mnie panienka z Idea Bank. Być może dla osób które znają się na rynku funduszy i mają czas by regularnie je obserwować da się coś z tego wycisnąć, ale na to trzeba mieć czas.
wady: Wysokie opłaty za miesięczne. Niemożność opuszczenia tej instytucji bez wysokich opłat likwidacyjnych.
opinia: Nie polecam jak nie polecam IDEA BANK- u, który mnie w to wkręcił. Trzeba dobrze się zastanowić jak się na takie zobowiązania ktoś decyduje. Nie jest to żadne zabezpieczenie jedynie wyciąganie pieniędzy.

| Skomentuj opinię (1)1766 osoby z 2924 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-03-18 10:17:38
zalety: możliwość zysku na inwestycji
wady: duże opłaty, nierzetelna sprzedaż produktów, trudność wyjścia z polisy
opinia: Jeśli Państwa polisa przynosi straty, nie chcą już Państwo płacić regularnych składek i zamierzają Państwo rozwiązać umowę z ubezpieczycielem – doradzimy co zrobić.

Nasza kancelaria pomaga we wszystkich formalnościach związanych z rozwiązaniem polisy i odzyskaniem bezzasadnie nałożonej opłaty likwidacyjnej. Zajmujemy się również polisami, które zakończyły się do 10 lat wstecz.

Nie pobieramy opłat wstępnych od klienta, ponosimy ryzyko finansowe przegranej sprawy, choć jak pokazuje statystyka, nasza skuteczność kształtuje się na poziomie 97%.

Zapraszam do bezpośredniego kontaktu: Ł. Przybyłowicz, l.przybylowicz@kancelaria-lex.org, tel. 533-133-590 oraz do zapoznania się z naszą kancelarią: www.kancelaria-lex.org.

| Skomentuj opinię


Jugaj81
zwiedzający - 1 punktów

2208 osoby z 3815 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-11-22 23:23:37
zalety: Najlepszy produkt na rynku ze względu na szybkość konwersji idealany do aktywnego zarządzania.
wady: Jeśli się czyta OWU i się je rozumie i wie się co sie podpisuje to brak.
opinia: Witam co do opłat za rezygnację itd to powiem krótko trzeba czytać ze zrozumieniem ogólne warunki umowy i tyle jeśli ktoś tego nie czyta bądź nie rozumie nie powinien się decydować na taki produkt a i przede wszystkim nie warto wierzyć niektórym tzw. Doradcą i w to co oni mówią im zależy tylko na prowizji ze sprzedaży. Skandia jak i wszystkie temu podobne ustrojstwa tzn Axa, Aegon itp. nie są lokatami nikt nie może nam niczego zagwarantować ani obiecać, fachowy doradca zwróci nam uwagę na ryzyko jakimi są obciążone te rozwiązania ale także powinien zwrócić uwagę na to że to są tylko narzędzia które dają możliwość zysku ale jak to się mówi nie ma zysku bez ryzyka i pracy, wszystkimi tymi produktami trzeba odpowiednio zarządzać żeby wypracować jakiś zysk nie można tego pozostawić samemu sobie jeszcze raz pisze to nie są lokaty.Sam z Żoną jestem posiadaczem 2 produktów inwestycyjny mamy w portfelach wpłaconego około 45tyś i dzięki jednemu fajnemu narzędziu jesteśmy zadowoleni z posiadania takich rozwiązań jakimi są inwestycyjne polisy ubezpieczeniowe. Wszystkich którzy nie mogą sobie poradzić z wypracowaniem zysków na polisie zachęcam do zapoznania się z ofertą http://investhelp.pl/ rozwiązanie to zaoszczędza nasz czas i daje możliwości zarabiania na polisach. Zainteresowanych proszę o kontach chętnie pomogę oraz podpowiem co i jak.
email : jugaj81@gmail.com

| Skomentuj opinię (1)


dariuszr
zwiedzający - 1 punktów

2955 osoby z 5242 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-01-26 08:43:56
zalety: Do wyboru wiele funduszy akcji i obligacji. Można robić konwersje bez płacenia podatku od zysków. Odroczenie podatku aż do końca inwestycji. Możliwość lokowania środków na koncie dodatkowym z dostępem swobodnym. Ubezpieczenie na życie. Możliwość przekazania środków uposażonym. Możliwość inwestowania niewielkich kwot miesięcznie. Dobry produkt na inwestowanie środków na swoją emeryturę. Możliwość uzyskania o wiele wyższej stopy zwrotu w porównaniu z lokatą bankową.
wady: Duże opłaty. Bardzo wysokie kary umowne za zerwanie polisy. Konieczność tworzenia bardzo wysokich rezerw bezpieczeństwa. Brak możliwości swobodnego zmniejszania/zwiększania składki ze względu na auktualną sytuację finansową inwestora. Możliwość poniesienia dużych strat.
opinia: Produkt jest dobrym narzędziem do tworzenia funduszy celowych na emeryturę i zabezpieczenie przyszłości. Blokada kapitału jest zaletą, ponieważ zabezpiecza przed bezmyślnym rozrzucaniem swoich pieniędzy. Produkt jest odpowiedni dla ludzi dysponujących dużym stałym dochodem. Odpowiedni dla ludzi którzy są w stanie zamrozić sobie całkowicie niepotrzebne środki na długi okres.

Przed podjęciem decyzji należy ustalić bezpieczną dla siebie składkę regularną oraz jej okres (miesiąc/rok). Ewentualnie można rozważyć jednorazową wpłatę. Ze względu na wysokie opłaty za zerwanie, produkt wymaga stosowania wielu zabezpieczeń (w tym ciągłej kontroli swoich finansów, rezerw), odkładania dodatkowych kwot na bezpiecznych kontach oszczędnościowych, kontrolowania ryzyka inwestycji.

Nie nadaje się dla ludzi o niepewnych dochodach i w niepewnych warunkach dotyczących dalszej pracy. Nieodpowiedni dla ludzi nie akceptujących blokady swoich środków.

| Skomentuj opinię (1)


3026 osoby z 5377 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-09-28 16:13:29
zalety: brak
wady: - bardzo wysokie prowizje
\r\n- nieumiejętne zarządzanie portfelami modelowymi - potężne spadki (spadki na giełdzie nie mogą być wytłumaczeniem dla fachowców)
\r\n
opinia: SKANDIA TO BANDYCTWO I CHOĆBYŚCIE NIE WIEM ILE CZYTALI REGULAMINY I TAK WAS NACIĄGNĄ.
\r\nJa mam wpłacone 20.140 zł, obecna wartość 14 677zł. Zostałem naciągnięty w 2004 roku na regularne składki przez 5 lat z umową na 25 lat. \"Przedstawiciel\" (czyt. naciągacz) zapewnił mnie, że po pięciu latach będę mógł zrezygnować z dalszego wpłacania i wyjąć zgromadzone pieniądze - ba nawet pokazał mi zapisy w regulaminie. Po 5 latach - opcja I: nie muszę już dalej wpłacać regularnych składek ale w dalszym ciągu będzie pobierana prowizja (około 60 zł miesięcznie) do końca okresu umowy tj. do 2029 roku. Łatwo policzyć, że do tego czasu zabiorą mi 12 960 PLN czyli prawie tyle samo co jest zgromadzone. Opcja II: mogę wypłacić ale zabierają mi około 60 % zgromadzonego kapitału. W JEDNYM I DRUGIM PRZYPADKU BANDYCTWO. JESTEM NA NICH SKAZANY I MOGĄ MNIE W BIAŁYCH RĘKAWICZKACH OKRADAĆ REGULARNIE CO MIESIĄC.

| Skomentuj opinię (4)


3095 osoby z 5510 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-04-04 14:17:24
zalety: elastyczność inwestycji
wady: drakońskie opłaty
opinia: Kilka lat jestem w skandi i ogólnie porażka. serwis internetowy ok, ale opłaty rosną drastycznie jesli sie uzbiera kilkanascie tysiecy lub wiecej.

| Skomentuj opinię (2)


Evodish, Poznań
ekspert - 508 punktów

3125 osoby z 5598 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-07-06 14:52:44
zalety: -Szeroki zakres opcji do wyboru i duża możliwość ingerencji w warunki ubezpieczeń nawet po ich podpisaniu (np. sposób inwestowania czy wysokość aktywów)
-Polisę Avans może podpisać praktycznie każdy - począwszy od dziecka, aż po osobę dojrzałą( przy czym wysokość ubezpieczenia dla dzieci poniżej 1 roku życia jest ograniczona)
-Niski zakres wyłączeń (ubezpieczeniu podlega nawet samouszkodzenie ciała i samobójstwo, pod warunkiem, że zostało popełnione po dwóch latach od zawarcia umowy)
-w polisie Avans możliwość dowolnego dopłacania składek dodatkowych
-Możliwość wypowiedzenia umowy ubezpieczenia w dowolnym momencie
-Dość pozytywne opinie na temat towarzystwa
wady: -Dość wysoka stopa minimalna wpłaty na rachunek Multiportfel Avans
-W przypadku zmiany terminu ubezpieczenia (np. przedłużenia trwania polisy) konieczne jest dodatkowe badanie medyczne
-Dość wysokie opłaty
opinia: Nie ma się co oszukiwać - ubezpieczenie na życie w Skandii to właściwie tylko pusta nazwa. Wszelkie produkty, jakie są nam tam oferowane, to nic innego jak fundusze kapitałowe, gdzie wprawdzie zarobić można sporo, ale również sporo stracić. Ale do rzeczy.
Skandia oferuje nam kilka rozwiązań podstawowych, ale jeśli przyjrzymy się niespotykanie dużym możliwościom negocjacji, zmian i wpływania na stan naszego portfela, okazuje się, że tak naprawdę wariantów naszego ubezpieczenia - a więc także zysków - jest nieskończenie wiele. Począwszy od sposobu wpłacania składek (bowiem to my decydujemy ile i jak często chcemy wpłacać) poprzez aktywne konwersje i zmiany funduszy w czasie rzeczywistym, i to najwygodniej, jak to tylko możliwe - przez internet. A ponieważ polisę można zawrzeć na praktycznie dowolną osobę (widełki w zakresie od pierwszego miesiąca życia, aż do 65 roku tegoż życia), otrzymujemy produkt praktycznie dla każdego.
Niestety, co jest chyba największym błędem, produkt nie jest wcale taki tani, jak oferty konkurencyjne. Za większość zmian wprowadzonych w naszym portfelu musimy dodatkowo płacić, nie wspominając o nie najniższej składce za prowadzenie programu, obsługę rachunku itp. (łącznie pozycji opłat dodatkowych jest aż siedem). Jeśli jednak założymy, że nasze pieniądze będą zarabiać znacznie więcej niż na koncie w banku czy na lokacie (a jest to nie tylko możliwe, ale i prawdopodobne), możemy być spokojni o opłaty - pieniądze same na siebie (i oczywiście na nas również )zapracują.
Wspomniane programy podstawowe to przede wszystkim Multiportfel Mix, w którym praktycznie każda wartość może ulegać modyfikacjom dokonanym przez użytkownika - mamy wpływ na wysokość inwestowanych aktywów, środków ochronnych, jak i na kierunek inwestycji, bowiem fundusz wybieramy sami. Drugą ciekawą opcją jest Multiportfel Złoty Wiek, czyli plan emerytalny, dający nam dodatkowe pieniążki gdy już opuścimy rynek pracy na dobre. Trzecim produktem podstawowym jest system Avans, czyli typowy plan inwestycyjno-oszczędnościowy dla tych, którzy chcieliby zabezpieczyć przyszłość swoją i swojej rodziny. Oprócz funkcji inwestycyjnej, polisy oferuje nam naturalnie ubezpieczenie życiwo-zdrowotne w najbłahszej postaci - czyli ubezpieczenia życia na wypadek śmierci, głównie od nieszczęśliwego wypadku. Nie ma tutaj jednak typowych dla polis ubezpieczeniowych umów dodatkowych, które chroniłyby nas na wypadek kalectwa czy długotrwałej niezdolności do pracy, o świadczeniu szpitalnym nie wspominając. Jak jednak mówiłem - skandia nie skupia się w tym wypadku na cechach ochronnych, ale oszczędnościowych; trudno więc nazwać wyżej wymienione produkty pełnoprawnymi ubezpieczeniami na życie.. Wyjaśnieniem tego, jak na swoją ofertę patrzy sama Skandia są zapisy dotyczące profitów, jakie zyskamy inwestując w firmę - nie ma tam słowa o bezpieczeństwie i stabilności, jest za to regularnie pojawiający się zapis o „korzyściach prawno-majątkowych” - dla inwestora ubezpieczenie ma być sprawą poboczną, najważniejsze, że uda mu się ominąć podatek Belki i obciążanie masy spadkowej. No cóż - szczerość godna podziwu.
Skandia oferuje nam ubezpieczenie tak naprawdę tylko w nazwie. Produkty są dobre, ale nie wykraczają poza normę, nie sięgają też dużo dalej niż granica dopuszczalności w kwestii brania danego produktu pod uwagę - tak więc jeśli zamierzamy się ubezpieczyć, można przyjrzeć się warunkom, ale raczej nie będziemy zadowoleni i jest przynajmniej kilka towarzystw, gdzie trafimy lepiej. Z drugiej strony, jeśli chcielibyśmy trochę pobawić się na giełdzie, sprawić, aby to pieniądze pracowały na nas, a nie odwrotnie i zyskać poczucie władzy nad własną przyszłością, a jednocześnie ominąć niewygodne podatki i w razie śmierci jakość zabezpieczyć swoją rodzinę, Skandia z pewnością będzie miała dla nas ciekawą propozycję. Powstaje tutaj jednak pewien warunek - w ofercie Skandii nie znajdziemy ani jednego produktu typu „wpłać i zapomnij” - nasze pieniądze muszą być często monitorowane, odpowiednio lokowane i prowadzone za rękę, w innym bowiem wypadku w dwadzieścia lat po rozpoczęciu ochrony może się okazać, że na polisie nie bardzo jest czym obracać.. Ostatecznie - gdybym miał ocenić tylko aspekt ubezpieczeniowy - 4 z minusem.

| Skomentuj opinię (3)