Ubezpieczenia Samochodowe OC AC Aviva Opinie i Oceny

Ocena użytkowników 1.31 / 5.00
6% opiniujących poleca Aviva
Ubezpieczasz auto i szukasz najlepsze oferty? Porównaj ubezpieczenie samochodowe OC AC Aviva z ofertami innych towarzystw ubezpieczeniowych. Przeczytaj opinie klientów Aviva - zobacz zalety i wady towarzystw ubezpieczeniowych zanim dokonasz wyboru.
Jeśli miałeś do czynienia z Aviva to zachęcamy Cię do wystawienia opinii poniżej. Możesz przestrzec innych kierowców.

Opinie użytkowników o Aviva

1 osoby z 1 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2019-07-01 10:21:28
zalety: Wszystko jest pięknie dopóki nie opłacisz ubezpieczenia.
Myślałam że jest tanio ale oferta PZU jest porównywalna a mniej problemów.
wady: zniżone wyceny, brak logicznej komunikacji i odpowiedzi na @ po tygodniu, obsługa klienta tragiczna, niekompetentna, niemiła, odmawiają połączenia z osobą obsługującą szkodę, co innego mówią przez telefon a co innego piszą w oficjalnych @, kłamią przy zawieraniu umowy ubezpieczenia i celowo wprowadzają klientów w błąd prezentując ofertę niezgodną z właściwą umową
opinia: Najgorszy ubezpieczyciel. Kłamią kombinują. Problem z komunikacją i generalnie jak grochem o ścianę. Nie uznają wycen prezentowanych przez współpracujące z nimi serwisy i jeszcze je obniżają.

| Skomentuj opinię


2 osoby z 2 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-08-13 22:28:09
zalety: Brak
wady: brak kontaktu, zaniżone wyceny, podważanie oczywistych faktów. O wszytko trzeba walczyć.
opinia: Szczerze odradzam ubezpieczenie czegokolwiek w AVIVIE. Od kilkunastu lat ubezpieczam tam dom, mieszkanie i trzy samochody. Bez szkody- do teraz. Banalna szkoda , pękła rura i zalanie łazienki gotowe. Pomyślałem nie problem mam ubezpieczenie, zgłosiłem na infolinię. Pani poleciła zrobić zdjęcia i potem można rozkuć aby usunąć awarię. Nie płytkować przed przybyciem rzeczoznawcy. Tak zrobiłem i wynająłem firmę do usunięcia przecieku. Trwało to kilka dni, a rzeczoznawcy nie ma. Dzwonią i ponownie Pani uspokaja mnie że mam czekać i się nie martwić. Nareście zjawia się Pan rzeczoznawca, małolat ok 20 lat bez kontaktu, nie słucha co się mówi, porobił zdjęcia i tyle. Szkoda została nie uznana bo rzeczoznawca stwierdził że rura pękła w czasie wymiany. I nie dociera do gościa że mam zdjęcia przed kuciem, są płytki , nic nie ruszone. Jak do ściany. Teraz się z nimi biczuję o zwrot kasy- prawie 3000zł na fakturze. Płaciłem rocznie od kilkunastu lat prawie dwa razy tyle. Stracone pieniądze. Zmieniam ubezpieczyciela i innym też radzę. Opisałem ku przestrodze. Cwaniacy , a nie rzetelna firma.

| Skomentuj opinię1 osoby z 1 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-08-01 10:16:05
zalety: Są zabawni (eee... nie, tylko żałośni)
wady: Chamstwo
opinia: Dzisiaj przydarzyła mi się przykra rozmowa z agentem Avivy. Nie dość, że podczas rozmowy agent zaczął mnie pouczać i wytykać tak, że poczułem się jakbym był jakiś niedouczony to po zwróceniu uwagi, że nie będziemy w ten sposób rozmawiać po prostu pier...nął słuchawką. Jak firma w tym stylu zdobywa klientów to za kogo ma i jak musi traktować ludzi już pozyskanych? Nie wyobrażam sobie kolejnej rozmowy prowadzonej w ten sposób. A co jeżeli coś by się przydarzyło i byłbym na ich łasce? Dlatego jak dla mnie to już firma spalona i choćby była najtańsza ze wszystkich to nie ubezpieczę u nich nawet jednej śrubki z samochodu.

| Skomentuj opinię


1022 osoby z 1442 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2016-08-14 08:38:39
zalety: Brak, absolutny brak !!!
wady: cena, obsługa, jakość, podejście do klienta, olewatorstwo,
opinia: No i się zaczęło. Stłuczka z klientem avivy. 1. kontakt na infolinie - informacja o 0,35 gr za minutę połączenia - konsultant odebrał po 2 h i 20 minutach !!! to nie żart. Pytanie kto mi zwróci koszty. 2. Wybór warsztatu, wybieram autoryzowaną blacharnie - otrzymuje informacje o braku miejsc, miejsce się znajduje jedynie w lokalnej blacharni u pana janusza na wsi ,,za 3 brzozą w lewo'' ponoć bardzo dobry warsztat. 3. Wybieram zatem swój warsztat, który robi kosztorys, zdjęcia i przesyła do akceptacji. Teraz uwaga: po 3 dniach dzwonie do avivy (połączenie 50 min - to nie żart) otrzymuje informacje, iż nie ma nic pod aktami sprawy. Przesyłam jeszcze raz. Mija ponad tydzień dalej nie mam akceptacji tyle ze teraz są już dokumenty. Warsztat czeka, auto niesprawne. Na maile nikt nie odpisuje, pojawia się tylko automatyczna zwrotka iż przyjęli do wiadomości. W życiu się z czymś takim nie spotkałem - mają ludzi dosłownie za bydło !!! Trzymajcie się z dala od nich.

| Skomentuj opinię


kierownica
zwiedzający - 1 punktów

2340 osoby z 4079 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-09-16 17:10:50
zalety: NIE ZNALAZŁAM!MAJAC OC KAZANO MI DOPŁACAĆ 2 X WIECEJ.
wady: KUPIŁAM AUTKO Z WAŻNYM OC NA 10 MIESIECY,CHCIAŁAM PRZEPISAĆ POLISE NA SIEBIE,MÓWIONO MI W AVIVIE ZE DOSTANE ANEKS I TO WSZYSTKO,ZADZWONIŁAM I KOBIETA POWIEDZIAŁA ZE MUSZA PODDAĆ TĄ WYCENE KALKULACJI I Z OC 570ZŁ KTÓRE ZAPŁACIŁ POPRZEDNI WŁASCICIEL W PAKIECIE Z AUTEM KAZANO MI DOPŁACIĆ AŻ 1203ZŁ,JA NIE MIAŁAM ZADNEGO WYPADKU ITP,DOPŁATA ALBO 14DNI REZYGNACJA WIEC WYSŁAŁAM REZYGNACJE WZ OC I ZAKUPIŁAM NOWA ZA 601ZŁ!!!
opinia: NIE UCZCIWA KALKULACJA!MINO POLISY OC KAZANO MI DOPŁACAĆ 2 X WIECEJ,AVIVA ZA 1773ZŁ LUB NOWA POLISA W INNYM T.U ZA 601!

| Skomentuj opinię (1)


2487 osoby z 4368 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-04-06 07:49:13
zalety: ...nie stwierdzono
wady: ....kilka znacznych
opinia: AVIVA....w żadnym razie!!!! Towarzystwo obarczyło mnie kosztami za wyrządzoną szkodę w ramach OC, pomimo tego, że zapłaciłem całą składkę / bo jakżeby inaczej /.ŻENADA...tym bardziej, że kwota odszkodowania była śmiesznie niska. NIGDY WIĘCEJ nie ubezpieczę niczego w AVIVA

| Skomentuj opinię


2599 osoby z 4594 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-10-17 21:32:02
zalety: Tanio ale czy to zaleta
wady: olewanie klienta jak sie juz jest ubezpieczonym w firmie

opinia: Odradzam wszystkim
którzy się zastanawiają czy skorzystać z usług tej firmy.
Liczy sie aby wziąć kasę potem maja cie serdecznie gdzieś.
Przez kilka dni nie mogłem sie do nich dodzwonić po 2 (dwóch) godzinach czekania dopiero ktoś łaskawie odebrał.
.. i nic z tego nie wynika dalej nie mam żadnej odpowiedzi a dodzwonić się do konsultanta graniczy z cudem.
lepiej dopłacić więcej i być zadowolony z usługi a i tak w ogólnym rozrachunku wyjdzie taniej
-- koszt połączenia
-- zdrowie i nerwy

| Skomentuj opinię


2712 osoby z 4801 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-07-06 20:34:39
zalety: AVIVA TO ZŁODZIEJE
wady: AVIVA TO OSZUŚCI I MATACZE
opinia: JEŚLI MACIE POLISĘ AC W AVIVA I KOLIZJĘ TO TAK JAK BYŚCIE JEJ NIE MIELI.ŻADNEJ POMOCY ANI WYPŁATY ODSZKODOWANIA WIĘC NIEMA SENSU PŁACIĆ ODRADZAM

| Skomentuj opinię


2945 osoby z 5235 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-02-27 15:30:59
zalety: brak
wady: same wady
opinia: nie życze nikomu żeby trafił na sprawce wypadku ubezpieczonego w tej szmatławej Avivie tak jak ja trafiłam nie mieści się w głowie co oni tam wyprawiają żenada paranoja bez przekleństw nie da się okreslić Avivy

| Skomentuj opinię2941 osoby z 5230 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-02-23 12:46:57
zalety: BRAK
wady: WSZYSTKIE JAKIE MOŻLIWE
opinia: AVIVA JEST TO FIRMA NIEUCZCIWA I NIEŻETELNA.MIALEM STŁÓCZKE Z AUTEM UBEZPIECZONYM W AVIVIE NIE Z MOJEJ WINY CO POTWIERDZIŁA TO POLICJA KARAJĄC KLIJENTA MANDATEM.FIRMA AVIVA WYCENIŁA SZKODE TAK ŻĘ KOT BY NAPŁAKAŁ AUTO MUSIAŁEM SCHOLOWAĆ NA LAWECIE BO NIE BYŁO SPRAWNE DO JAZDY MIAŁEM FAKTURE VAT ZA CHOLOWANIE I PO WYCENIE MUSZĘ JESZCZE DOŁOŻYĆ DO TEGO INTERESU.NIE POLECAM TEJ FIRMY NIKOMU.A TAK ŁADNIE SIĘ REKLAMUJĄ .

| Skomentuj opinię (3)


2953 osoby z 5272 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-07-28 11:22:34
zalety: brak
wady: brak komunikacji pracowników infolinii
\r\nniekompetencja
\r\nopieszałość w działaniu
\r\n
opinia: Mam nadzieję, iż moja negatywna opinia dotrze do bardzo wielu osób i nie popełnią takiego błędu co ja. Moja opinia dotyczy likwidacji szkody całkowitej w tej ubezpieczalni. Opieszałość, niekompetencja, ignorancja to łagodne określenia potraktowania klienta. Należy szerokim łukiem omijać Avivę, jeśli chcecie spać spokojnie i nie stracić nerwów na użeranie się z pracownikami infolinii, którzy nic nie wiedzą i ich jedyną odpowiedzią jest to, że ktoś oddzwoni w dniu dziesiejszym i przekazano informację, że prosi się o pilny kontakt. ŻENADA!!!!!!!

| Skomentuj opinię


2957 osoby z 5269 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-07-01 21:07:13
zalety: nie ma zalet
wady: same negatywy
opinia: OSTRZEGAM WAS NIE MA W TEJ FIRMIE Z KIM ROZMAWIAĆ,NAJGORSZE MAM PRZED SOBĄ MAM UBEZ.2 POJAZDY JEDNA UMOWA W SIERPNIU MI SIĘ KOŃCZY A NASTEPNA W MAJU JUZ SIE BOJE BO TO WYGLADA JAK BYM JEZDZIŁA BEZ AC.miałam kolizje 9-06-2011 r do tej pory nie ma osoby która jasno by się okresliła na jakim etapie jest sprawa.Nie odpowiadają na meile maja cie w dupie,jestes dla nich intruzem.Pan BÓG ODEBRAŁ MI ROZUM WYBIERAJĄC AVIVA .ZDECYDOWANY NEGATYW.PRZEZ 12 LAT BYŁAM W HESTII I ZERO PROBLEMÓW,ZA TO TERAZ AVIVA MNIE WYKOŃCZY.MODLĘ SIE ABYM W 2 POJEZDZIE NIE SPOTKAŁA MNIE KOLIZJA BO TE GNOJE CIĘ WYKONCZA.ODRADZAM ZAŁUJE ZE WCZESNIEJ NIE CZYTALAM OPINI .ZAUFAŁAM MOJEMU KOLEDZE UBEZP.I TERAZ ZA TO PŁACĘ.

| Skomentuj opinię


3002 osoby z 5384 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-02-01 19:45:02
zalety: wszystko szybko i przez telefon
wady: Nie miałem szkody więc nie mogę nic napisać.
opinia: Wykupiłem na drugi samochód samo OC i dowiedziałem się że jak zapłacę kartą to mam upust 4%. Zawsze to pare złotych. Po przełączeniu rozmowy gość się pyta o nazwisko i imię, numer karty, ważność i 3-cyfrowy numer CW2. Normalnie zdębiałem, zapytałem czy to żart ?? Taką mamy procedurę od lat. Sądziłem że numer karty, jej ważność i numer CW2 wprowadzę z klawiatury telefonu.
Jak mam konto internetowe od lat 10 i kilka kart kredytowych miałem, nie mówiąc o debetowych (bankomatowych) nie słyszałem o takiej głupocie.
Większą jest tylko zapisanie PIN-u na karcie markerem.
Gość zapewniał że rozmowa jest szyfrowana i nikt nie podsłucha. Ale powiedziałem mu że jego długopis i karta nie jest szyfrowana.
Nie wiem jakich frajerów szukają.


| Skomentuj opinię


3004 osoby z 5377 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-12-14 20:48:37
zalety: -szybkie podpisanie umowy, które można załatwić przez telefon
wady: -problemy z wypłata odszkodowania
opinia: W Avivie miałem kilka pojazdów i wszystko było ok póki nic od nich nie chciałem. W tym roku pierwszy raz zgłosiłem szkodę z AC i zaczęło się... Aby dostać wreszcie kosztorys musiałem dzwonić 4 razy na infolinię. Za każdym razem słyszałem, że sprawa jest już rozpatrzona i niezwłocznie (to w tej firmie lubiane słowo) zostanie załatwiona. Gdy już otrzymałem kosztorys, jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem rozliczenie ceny części zamiennych. W Umowie mam zaznaczony wariant naprawy częściami oryginalnymi, a kwota jaką otrzymałem nie wystarczyła nawet na kupno najgorszych chińskich podróbek- konkretnie: mam uszkodzone 2 elementy karoserii, koszt tych części to ponad 1100 zł, aviva natomiast naliczyła...uwaga!!!...320 zł. I znowu zaczęły się telefony, wyjaśnianie... już dwa razy słyszałem magiczne "niezwłocznie wyjaśnimy", a od wysłania reklamacji mijają właśnie dziś 2 miesiące.
Podsumowując- tej firmie już dziękuję! Że u nich formalności to pikuś... to zdecydowanie za mało.

| Skomentuj opinię


PanPikus
zwiedzający - 1 punktów

3070 osoby z 5465 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-10-02 11:33:49
zalety: niska cena AC
wady: pokrętny sposób rozliczania szkód i brak auta zastępczego.
opinia:
I)W Aviva nowy samochód ma 20% !!!! amortyzację części minus 22% VaT czyli rozliczenie kosztorysowe jest nieopłacalne.
II) nie ma możliwości wykupienia samochodu zastępczego. AVIVA pokrętnie tłumaczy że jest ale praktycznie zależny to czy warsztat zagwarantuje ci auto zastępcze czy nie. W przypadku szkody całkowitej z ubezpieczenia nie wypożyczysz samochodu zastępczego.

Tabela zużycia eksploatacyjnego:
Wiek pojazdu Zużycie eksploatacyjne
Rok produkcji pojazdu (0 lat) 20 %
1 rok 25%
2 lata 30%
3 lata 40%
4 lata 50%
5 lat i więcej 60%

| Skomentuj opinię


Evodish, Poznań
ekspert - 508 punktów

3049 osoby z 5444 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-05-12 20:25:21
zalety: -Assistance bezpłatnie razem z OC
-Ubezpieczenie fotelika dla dziecka, ubezpieczenie urządzeń dodatkowych w samochodzie na podstawie danych podanych przez ubezpieczonego
-Możliwość użycia części oryginalnych przy naprawie nawet w starszych samochodach
-Dwuletnia gwarancja na naprawioną szkodę
-Możliwość swobodnego wyboru sposobu naprawienia szkody - kosztorysowo lub w sieci autoryzowanych serwisów
-W pakiecie navi assistance olbrzymi zakres opcji dodatkowych
-Regularne promocje dodatkowe - oprócz zniżek ubezpieczyciel oferuje nagrody rzeczowe
wady: -Brak ubezpieczenia wyposażenia dodatkowego w samochodzie w kwocie wyższej niż 1500 złotych (bez dodatkowych opłat)
-Dość wysokie stopy zużycia eksploatacyjnego części - wg tabel 5 letnie auto zużyte jest aż w 60%
-Ubezpieczenie właściwie tylko na terenie Unii Europejskiej
-Firma nieprzyjazna dla osób młodych oraz dopiero rozpoczynających współpracę
-pojazd zastępczy tylko po dodatkowych opłatach; pomoc prawna - tylko po dodatkowej opłacie
opinia: Aviva to jeden z najmłodszych, zdawałoby się, ubezpieczycieli na rynku, działa bowiem dopiero od roku 2009. Jednakże pozory mylą - za nazwą Aviva stoi potężny koncern Commercial Union, jeden z największych ubezpieczycieli na rynku.
Aviva direct nie jest zdecydowanie produktem przyjaznym dla młodych nabywców aut, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę za kółkiem. Nawet przy „protekcji” osoby bardziej doświadczonej (np. gdy właścicielem jest osoba ze zniżkami, a młodszy kierowca jedynie współużytkuje samochód) zwyżki z tytuły młodego wieku oraz krótkiego stażu są tutaj bardzo wysokie. Jeśli zaś chodzi o obniżenie składki, standardowo pozwala nam na to długi staż bezszkodowej jazdy, wyższy wiek, dobre, nowe auto, jak również przykładowo zakup przez internet. Wysokości zniżek są standardowe i sięgają około 60 %.
Aviva jako jeden z nielicznych ubezpieczycieli oferuje ubezpieczenie assistance razem z OC w jednej cenie, tzn. bez dodatkowych opłat. Tak naprawdę jednak assistance w tym wypadku (w wersji podstawowej) ogranicza się praktycznie tylko do odholowania pojazdu lub zapłaty za parking strzeżony, w bardzo niskich kwotach. Warto jednak wspomnieć, że pakiet navi assistance, czy nawet - nieco tańszy - rozszerzony assistance, to już narzędzia naprawdę wielokierunkowe - oferujące nie tylko pomoc na miejscu wypadku, zarówno mechaniczną, jak i merytoryczną czy medyczną, holowanie czy opłacenie noclegu, ale również - w pakiecie navi - również całodobowy dostęp do informacji na temat ruchu na drodze, objazdów, korków czy najbliższej stacji benzynowej. Zdecydowanie brawa. Szkoda tylko, że samochód zastępczy przysługuje nam wyłącznie po zapłaceniu dodatkowej składki (nie otrzymamy go nawet przy wykupieniu drogiego wszak pakietu navi).
Jeśli chodzi o praktyczną pomoc na miejscu zdarzenia, sprawa wygląda nieźle. Ubezpieczyciel wywiązuje się z terminów, sumy ubezpieczeń są całkiem wysokie a załatwienie formalności nie trwa długo. Jedynym właściwie mankamentem jest kwota ubezpieczenia wyposażenia dodatkowego, która przy assistance sięga maksymalnie 1500 złotych - jeśli uszkodzimy sobie np. sprzęt audio za kilka tysięcy złotych, odejdziemy z kwitkiem, chyba, że będziemy płacić ekstra. Za to in plus liczy się ubezpieczenie.. fotelika dla dzieci, do 300 złotych. Mamy również możliwość wyboru sposobu, w jaki szkoda zostanie naprawiona - albo załatwimy to w wybranym przez Aviva serwisie ( z gwarancją na dwa lata), albo samemu - wtedy na podstawie faktur otrzymamy zwrot poniesionych kosztów. Niestety - netto, i to po mocno „ciętych” kosztach - według tabel zużycie 5 letnich części naszego samochodu wynosi aż 60% !
Podsumowując - są w Aviva kwestie, które niekoniecznie muszą się spodobać, bowiem ubezpieczyciel niejako zmusza nas do zapłacenia większych składek i wykupu opcji dodatkowych np. poprzez ograniczenie świadczeń limitem kilometrów czy wysokością sumy odszkodowania albo wspomnianym wyżej brakiem auta zastępczego nawet w najwyższej opcji ubezpieczenia. Z drugiej strony, mimo że Aviva nie jest na pierwszym miejscu w rankingach pod tym względem, ubezpieczenie podstawowe jest dość tanie, szczególnie, jeśli nie jesteśmy młodymi posiadaczami starego auta (a takich klientów jest bardzo dużo). Jeśli więc przestał nam odpowiadać dotychczasowy ubezpieczyciel, nie jesteśmy specjalnie wymagający i chcemy zachować stare zniżki a płacić mniej - Aviva wydaje się dość rozsądnym wyjściem.

| Skomentuj opinię (6)