Ubezpieczenia Samochodowe OC AC Concordia Opinie i Oceny

Ocena użytkowników 2.20 / 5.00
40% opiniujących poleca Concordia
Ubezpieczasz auto i szukasz najlepsze oferty? Porównaj ubezpieczenie samochodowe OC AC Concordia z ofertami innych towarzystw ubezpieczeniowych. Przeczytaj opinie klientów Concordia - zobacz zalety i wady towarzystw ubezpieczeniowych zanim dokonasz wyboru.
Jeśli miałeś do czynienia z Concordia to zachęcamy Cię do wystawienia opinii poniżej. Możesz przestrzec innych kierowców.

Opinie użytkowników o Concordia

285 osoby z 285 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-02-07 15:36:32
zalety: Brak
wady: Naciągacze
opinia: Nie polecam. Auto mi się zepsuło pod domem, a do mechanika mam blisko, więc zostawiłem u mechanika i zadzwoniłem z prośbą o auto zastępcze. Dostałem odpowiedź, że auto zastępcze mogę dostać, tylko po interwencji lawety, a laweta nie może przyjechać, ponieważ auto już jest u mechanika, więc auta zastępczego nie dostanę.

| Skomentuj opinię


mark2qaw
zwiedzający - 2 punktów

337 osoby z 337 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-01-22 12:55:24
zalety: przystępne składki
sporo rzeczy można zawrzeć w polisie
nie robią problemów z wypłatami
wady: brak jak na razie
opinia: Mam ubezpieczone u nich auto oc, ac i nww, miałem już okazję korzystać, bo miałem wypadek, dostałem dodatkową kasę za zapinanie pasów i też z wypłatą nie robili problemów, na razie nie planuję zmieniać

| Skomentuj opinię2458 osoby z 4203 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-11-20 16:32:38
zalety: brak
wady: -bałagan w dokumentach / gubią dokumenty
-brak kompetencji
-bezczelność niektórych pracowników a w szczególności dyrektorów poszczególnych biur
-mijają sie z prawdą
-działają na szkodę klienta

opinia: Ubezpieczasz auto i szukasz najlepsze oferty? Na 100% nie będzie to Concordia. TUtaj nawet pracownicy nie ubezpieczają swoich aut, bo składka jest bardzo wysoka!!!!

Kiedys miałem wykupione AC - no i niestety po kilku latach zdarzyła sie szkoda - mimo,że następnego dnia dostarczyłem wszystkie dokumenty, to oni zrobili odmowę, bo twierdzili,że ni edostarczyłem żadnych dokumentów!!!!! Na całe szczęści emiałem kserokopie wszystkich dokumentów z ich podpisami, więc jak im je kolejny raz przedłozyłem, to od razu oryginały jakos się znalazły!!!! Słyszałem, że nie pierwszy raz taki numer wywineli.
Przestrzegam zatem WSZYSTKICH kierowców i potencjalnych Klientów przed tą firmą!!!!

| Skomentuj opinię


Evodish, Poznań
ekspert - 508 punktów

2747 osoby z 4775 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-05-25 20:10:08
zalety: -Maksymalny wiek samochodu dla ubezpieczenia Auto-Casco to 12 lat (dwa lata więcej niż u konkurencji);
-Bezpłatna pomoc na miejscu wypadku np. przy spisywaniu oświadczenia lub podczas szukania stacji paliw, warsztatu itp.;
-Niska cena ubezpieczeń;
wady: -Brak możliwości ubezpieczenia samochodów typu kabriolet ani aut wyprodukowanych w Ameryce Północnej! (w zakresie Auto-Casco);
-Brak możliwości obliczenia składki przez internet;
-Assistance pokrywa koszty wynajęcia samochodu zastępczego, ale.. nie pokrywa kaucji za wynajem
opinia: Grupa Concordia nie każdemu jest jeszcze znana - mimo kilku lat na rynku ich baza klientów jest jeszcze niewielka. Okazuje się jednak, że liczy się nie ilość - lecz jakość, czym Concordia Group może się pochwalić. Przynajmniej w rankingach.
Według sondaży średnia ocena towarzystwa jeśli chodzi o ubezpieczenia komunikacyjne to około 4, z wyraźnym minusem. Nie można się tutaj dopatrywać głosowania na poszczególne, istotne i innowacyjne, ciekawostki - bowiem tych po prostu tutaj brak. Concordia nie ma praktycznie żadnego „haka”, którym mogłaby wyłapać klientów konkurencji. Chociaż nie, to nie do końca prawda : olbrzymim plusem - przynajmniej w Polsce, gdzie średnia wieku samochodów to 14 lat - jest możliwość wykupienia ubezpieczenia Auto-Casco nawet przy aucie dwunastoletnim (w 90% towarzystw ten limit to wiek 10 lat). Jednakże poza tym faktem, który wszak nie do każdego użytkownika musi mieć zastosowanie, concordia group nie ma nam niestety do zaproponowania nic, co mogłoby zalśnić i powalić na kolana. Albo chociaż spowodować lekkie ugięcie nóg. Lub choćby minimalny skurcz. Argumenty takie jak niska cena ubezpieczenia czy też pomoc na miejscu wypadku (np. przy spisywaniu oświadczenia, czy też podczas szukania hotelu, bankomatu, stacji paliw, serwisu itp.) jest już raczej regułą w tym środowisku ni wyjątkiem. Tym niemniej - bardzo miło, że takie udogodnienia znaleźliśmy i tutaj.
Jednakże tym, co zazwyczaj znacznie bardziej nas interesuje w opinii - są wady. Concordia naturalnie również się ich nie wystrzegła, jednakże nie dotyczą one na szczęście spraw kluczowych w ubezpieczeniu i będą wadami raczej w indywidualnych przypadkach. Chodzi tutaj o obostrzenia w niektórych dziedzinach, które narzucają nam dość dziwaczne ograniczenia. Przykładowo - nie możemy ubezpieczyć swego auta w zakresie Auto-Casco jeśli jest to kabriolet (nie dostalibyśmy żadnych pieniędzy w razie zalania czy zanieczyszczenia otwartego wnętrza samochodu, ale to niestety normalne) jak również.. samochodu wyprodukowanego w Ameryce Północnej! Wprawdzie na polskich drogach nie widać takich aut wiele, ale.. Podobnie dziwna wydaje się być procedura wynajęcia samochodu zastępczego - nie dość, że jest ona dostępna tylko w najdroższym pakiecie premium, to jeszcze kaucję za ewentualne spowodowanie szkody musimy pokryć z własnej kieszeni.. Okazuje się więc, że płacąc grube (słowo może nieco przesadne, choć wszystko zależy od indywidualnej stawki) pieniądze za AC i NNW w najdroższych pakietach możemy zostać bezpłatnie odholowani do warsztatu, zakwaterowani (maksymalnie w trzygwiazdkowym hotelu) i nawet nakarmieni (wliczone śniadanie), ale jeśli nie mamy kilkuset złotych w kieszeni, nie ruszymy się z miejsca. Co ciekawe, ubezpieczyciel zapewni nam 200 złotych (lub 200 euro, jeśli szkoda powstała poza terenem RP) na przejazdy jeśli nie wynajmiemy samochodu zastępczego.. Na koniec drobnostka, która jednak mnie osobiście łatwo zniechęca to jakiejkolwiek firmy - strona internetowa. W przypadku Concordii nie znajdziemy tam żadnych konkretnych informacji (oprócz oczywiście peanów na cześć oraz samych plusów ubezpieczeń) jeśli nie przeczytamy OWU czy SWU, nie znajdziemy tam również rzeczy dość istotnej - kalkulatora OC, który wydawał się być standardem.
Z drugiej jednak strony przyznać trzeba, że głosów oskarżycielskich wobec Concordii jest niewiele. W głównej mierze spowodowane jest to dużą ilością zadowolonych z usług klientów, częściowo może również niewielką ilością klientów w ogóle.. faktem jednak jest, że Concordia - mimo swoich nieco paradoksalnych wad - zdaje się być ubezpieczycielem niedrogim i najczęściej godnym zaufania. A przecież właśnie o to chodzi..
Trzy z plusem na koniec.

| Skomentuj opinię


2732 osoby z 4738 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-04-14 15:13:28
zalety: Niestety po tym co miałem i mam z tą firmą nie mogę stwierdzić aby miała jakiekolwiek zalety.
wady: Są nieuczciwi, nierzetelni, niesłowni a ich rzeczoznawcy to pożal się boże.
opinia: Mam duży problem z tą firmą ubezpieczeniową. Mój samochód uległ wypadkowi dwa miesiące temu i stoi do dziś rozbity w serwisie który nie może go naprawić , gdyż firma Concordia nadal nie raczyła wypłacić pieniędzy. Wogule dodzwonienie się tam graniczy z cudem. Nie wykupujcie w tej firmie AC.

| Skomentuj opinię