Ubezpieczenia Samochodowe OC AC Link4 Opinie i Oceny

Ocena użytkowników 3.00 / 5.00
0% opiniujących poleca Link4
Ubezpieczasz auto i szukasz najlepsze oferty? Porównaj ubezpieczenie samochodowe OC AC Link4 z ofertami innych towarzystw ubezpieczeniowych. Przeczytaj opinie klientów Link4 - zobacz zalety i wady towarzystw ubezpieczeniowych zanim dokonasz wyboru.
Jeśli miałeś do czynienia z Link4 to zachęcamy Cię do wystawienia opinii poniżej. Możesz przestrzec innych kierowców.

Opinie użytkowników o Link4

Evodish, Poznań
ekspert - 506 punktów

2684 osoby z 4793 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-05-04 19:46:59
zalety: -Jeden z pierwszych w Polsce ubezpieczycieli w systemie „direct”;
-Zazwyczaj najniższe stawki OC i AC w kraju
-Regularne promocje dotyczące najpopularniejszych opcji ubezpieczenia;
-Duża liczba pakietów dodatkowych, często w bardzo niskich cenach (np. Pomoc 24, Szyby 24);
-Pakiet Smart Casco oraz Nowy+ - unikalne na rynku;
-Banalne załatwianie formalności - wystarczy jeden telefon, aby zawrzeć umowę;
wady: -Spory zakres wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela w razie wypadku (wiele zdarzeń nie jest objętych ubezpieczeniem w wersji podstawowej);
-Niekiedy dość długi czas oczekiwania na uregulowanie szkody;
-Często niskie sumy odszkodowań (w porównaniu do wiodących ubezpieczycieli);
-spora ilość skarg w stosunku do ilości użytkowników;
opinia: Towarzystwa ubezpieczeniowe, podobnie jak wszystkie firmy na świecie, mają jeden cel: za wszelką cenę próbują obniżyć koszty oraz zwiększyć swoje zyski. Zachowanie absolutnie zgodne z logiką i zdrowym rozsądkiem, choć nie zawsze jest powodem do uśmiechu dla potencjalnego lub obecnego klienta. Czemu jednak wspominam o tej trywialnej zasadzie marketingu? Bowiem ta właśnie potrzeba została matką nowej generacji ubezpieczeń - towarzystw działających na zasadzie „direct” - bez zbędnych agentów, których trzeba opłacić, w oparciu o siatkę handlowców telefonicznych dostępnych całą dobę z każdego miejsca na świecie. Protoplastą tego typu ubezpieczeń w Polsce jest właśnie Link 4.
Czego jej specjaliści zdążyli nauczyć się przez kilkanaście lat działania w Polsce? Przede wszystkim tego, że większość Polaków jak dzikie zwierzęta rzuca się nawet na najmniejszą i absolutnie zbędną im promocję - efektem czego Link4 może pochwalić się stałym systemem promocyjnym, czyli takim,w którym wygasająca promocja natychmiast zastępowana jest nową. Doprowadziło to do sytuacji, w której z ubezpieczenia najbardziej korzystają klienci nowi oraz ci najbardziej świadomi, którzy znając swoje prawa, zadzwonią do ubezpieczyciela przed końcem trwającej polisy i powtórnie wyliczą sobie składkę na korzystnych warunkach. Jeśli tego nie zrobimy, prawdopodobnie towarzystwo samo ustali stawkę, najczęściej wyższą niż oferowana rok wcześniej, bowiem nie podparta promocją. Warto więc uważać i pilnować terminów.
Drugim powodem do narzekań, kluczowym, jeśli chodzi o ubezpieczenia, jest likwidacja szkód. W porównaniu do np. Towarzystwa PZU, Link4 ma prawie trzykrotnie wyższy stosunek skarg do liczby członków (dane na rok 2008). Nie da się jednak ocenić, ile osób faktycznie miało problem z wypłatą odszkodowania i naprawą szkody, a ile najzwyczajniej w świecie nie zrozumiało lub wręcz nie czytało OWU.. Faktem jednak jest, że odszkodowania są niestety dość często niższe, niż gdybyśmy umowę zawarli z innym ubezpieczycielem. Z AC oraz NNW sprawa wygląda jednak dużo lepiej, tutaj skarg jest już znacznie mniej.
Link4 ma jednak w zanadrzu kilka asów, których naprawdę nie może się powstydzić. Zieloną Kartę (czyli OC ważne w niektórych państwach poza Unią Europejską) dostajemy gratis do ubezpieczenia OC. Zniżki za bezszkodową jazdę oraz inne, naliczane co roku, są całkiem wysokie i szybko nasza stawka OC staje się sprawą wręcz groszową. Link4 oferuje również sporo opcji dodatkowych, jak np. Smart casco, czyli tańszą wersję auto casco z ograniczonymi usługami, ale znacznie niższą ceną; system Pomoc 24, który pozwala na wezwanie agenta w dowolne miejsce w Polsce, aby pomógł nam w razie wypadku i - wg jego oceny - albo wezwał mechanika albo zorganizował holowanie do warsztatu; bezpłatną pomoc prawnika we wszelkich kwestiach dotyczących ubezpieczeń, pokrycie kosztów rozprawy sądowej, jeśli będzie ona konieczna przy wycenie szkody. Słowem - pakietów dodatkowych jest tu bez liku. Problem w tym, że część tych opcji występuje również u droższych ubezpieczycieli, ale w opcji podstawowej, tutaj natomiast musimy wykupić dodatkowe świadczenia.. Wysokie są również zwyżki dla nowych kierowców, którzy nie ukończyli 25-go roku życia a prawo jazdy mają od niedawna - tutaj „najtańsze ubezpieczenie OC w kraju” już nie wygląda tak sielankowo.
Podsumowując - Link4 to ubezpieczenie dla osób, które nigdy nie miały i nie zamierzają mieć wypadku - jeżdżą spokojnie, delikatnie i ostrożnie, unikając tłocznych ulic wielkiego miasta i wyprowadzając samochód raz na tydzień na weekend - oszczędzą dzięki temu całkiem sporą sumę. Podobnie jeśli nasze auto jest nowe - tutaj w grę wchodzi pakiet Nowy+, który na starcie daje nam aż 30% zniżki. Jeśli jednak ryzyko wypadku w naszym przypadku jest spore, a samochód jest nam niezbędny (np. do pracy) i jego naprawa w razie stłuczki czy uszkodzenia musi być błyskawiczna, radziłbym przemyśleć inwestowanie w Link4 - zakres odpowiedzialności nie jest duży, a naprawa szkody jest kwestią indywidualną - może potrwać dobę, ale niekiedy - nawet dwa miesiące, wbrew regulaminowi.. Wtedy raczej radziłbym zainwestować w ubezpieczenie nieco droższe, ale z wyższymi sumami gwarancyjnymi oraz agentem, który w razie kłopotów będzie pod telefonem. Choćby po to, aby zebrać obelgi za niekompetencję.

| Skomentuj opinię (1)