Ubezpieczenia Samochodowe OC AC PZU Opinie i Oceny

Ocena użytkowników 1.00 / 5.00
43% opiniujących poleca PZU
Ubezpieczasz auto i szukasz najlepsze oferty? Porównaj ubezpieczenie samochodowe OC AC PZU z ofertami innych towarzystw ubezpieczeniowych. Przeczytaj opinie klientów PZU - zobacz zalety i wady towarzystw ubezpieczeniowych zanim dokonasz wyboru.
Jeśli miałeś do czynienia z PZU to zachęcamy Cię do wystawienia opinii poniżej. Możesz przestrzec innych kierowców.

Opinie użytkowników o PZU

SebastianB
zwiedzający - 1 punktów

720 osoby z 839 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2017-04-23 21:57:19
zalety: Miło tylko kiedy trzeba płacić.
wady: Czuję się oszukany.
opinia: Witam,
31 stycznia 2017 roku miałem kolizję drogową, TIR wjechał mi na drogę z pierwszeństwem, kierowca przyznał się do winy, dostał mandat i tutaj zaczęły się moje problemy. Otóż pierwszy mój wypadek w życiu – i nawet nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy…
Infolinia PZU aby zabrać auto z miejsca wypadku. Kilkukrotne prośby o lawetę, ponad godzina stania na mrozie i telefonowania w kółko o to sam, raz nie można było znaleźć sprawcy, potem złe przekierowanie oraz następnie RESET systemu. PIERWSZY SZOK
Policjanci widząc moją złość, informują mnie, że znają milion takich przypadków, że PZU to nie ta sama firma pomocna poszkodowanym, a także o tym, że mogę bez kosztowo wynająć lawetę. Korzystam z tej rady. Auto odholowane.
Zgłaszam szkodę, przyjeżdża pan rzeczoznawca, wysiadając z auta informuje lakonicznie, że szkoda całkowita – powtarzam, ja się nie znam – nigdy nie miałem żadnej szkody.
Dostaję wycenę – auto wg. Systemu AUDAX warte 15 900 PLN – naprawa 7 000 po cenach za zamienniki i roboczogodzina 60 PLN – szok
Reflektor ksenonowy – wartość 96 PLN – widział ktoś lampę ksenonową za 100 PLN? – podobno liczy to program, nie człowiek….
Naprawa słupka lewego – tylko szpachlowanie i lakierowanie. No bo przecież wcześniej oryginalny był szpachlowany….oni wiedzą, że tak można.
Zgłaszam niezgodności dostaję kolejną wycenę- reflektor już wart 496 PLN – kilka materiałów poprawione, choć nadal mam wątpliwości.
Kolejna wizyta rzeczoznawcy z Wałbrzycha i na pytanie jak to możliwe, że taka zmiana wartości reflektora, dostaję odpowiedź: „pomyliłem się” – mam świadka i obydwie wyceny…czyli jednak to nie system wylicza, tylko człowiek. Mnie szef wywaliłby na ryj, za pomyłki na szkodę Klientów, tutaj pewnie dostał nagrodę!
Kolejna wycena – zmiana wartości auta na 14 900 ale naprawa już 8600 PLN
Wysyłam prośbę do serwisu VW o wycenę naprawy – koszt 27 000 PLN, przesyłam tą informację do PZU, potwierdzenie od nich przychodzi po kilku dniach – szkoda całkowita.
Liczę na wyrównanie do (niech będzie już) 14 900 PLN – i jakież moje rozczarowanie, gdy w wycenie szkody całkowitej dostaję dopłatę tylko 58 PLN – czemu? Otóż, w rozliczeniu ze zwrotu odjęte zostają koszt wraku wyceniony na 2 000 PLN – nikt go nie chciał za tyle, bo rozwalone jest wszystko, podłużnica, sterownik aut. skrzyni biegów i wiele innych. Odjęty też koszt wynajęcia auta 3 200 PLN oraz koszt holowania 730 PLN – czy to fair – odpowiedzcie sobie sami?
Czy holowanie lub wynajęcie auta zastępczego było z mojej winy i ma być rozliczone z mojej polisy? PZU ma to gdzieś, byle zarobić 1 złotówkę!!!
Czy PZU to ludzie i czy jest to jeszcze państwowa firma z zarządzaniem przez radę wyznaczoną przez ministra finansów? Nie znam się, ale czuję się oszukany i to nie przez jakąś korporację, lecz przez firmę znaną i zawsze uważaną za pomocną, nie wyzyskującą obojętnie jakimi sposobami…
Z tym pytaniem i wątpliwościami pozostawiam moją ocenę!
Pozdrawiam. Sebastian B.
Ps. Zainteresowanym mogę przesłać wyceny szkody.

| Skomentuj opinię


1083 osoby z 1565 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2016-08-09 14:42:57
zalety: Brak
wady: TYLKO WADY
opinia: Bardzo dawno nie spotkałam się z takim barakiem kompetencji, tak strasznym barakiem szacunku dla klienta i spławianiem go za wszelką cenę. Kiedyś poważana firma dzisiaj bierze ludzi na przetrzymanie, a kiedy godzą się już na wypłatę śmiesznych pieniędzy, zupełnie nieadekwatnych do rozmiaru szkody, to nagle pojawia się informacja o ustawowych 30dniach. Nie stosujecie się do przepisów, które chronią klienta, tylko do tych które chronią wasze tyłki. Od 19dni jestem bez auta i środków do naprawy. Pomijam już fakt przymuszania klienta do napraw bezgotówkowych a co lepsze do napraw na częściach zamiennych. Wielka korporacja, która uważa, że stoi ponad prawem i zasadami moralnymi, która jak się wydaje tylko czeka na to żeby iść do sądu i czekać ze 2 lata aż dowiedzie się swoich praw. Człowieka traktujecie jak oszusta, który chce od was wyłudzić pieniądze, a sami robicie wszystko żeby łamać prawo. Pomijam już fakt, że nikt ale to nikt (a podkreślam, że przez 19dni rozmawiałam z ok 15 różnymi osobami) nie jest w stanie powołać się na ani jeden przepis mówiący o tym, że nie mam racji w swoich słowach. W drugą stronę natomiast-ustawa 30dni. Podsumowując najgorsza firma ubezpieczeniowa z jaką miałam do czynienia.

| Skomentuj opinięmacias
zwiedzający - 1 punktów

1364 osoby z 2128 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2016-01-30 01:09:58
zalety: brak
wady: niskie wypłaty za szkodę nie pokrywają 50 procent
opinia: auto warte 58 tys za 2 elementy do lakierowania 700 zł w tym zwyszka 10 procent wiec 450 zł debilstwo

| Skomentuj opinię (2)


dawidw
zwiedzający - 1 punktów

2710 osoby z 4813 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-07-09 15:44:07
zalety: uczciwe wypłacenie i rozliczenie należności
wady: na mnie nie traiło nic większego
opinia: w porównaniuz firmami z którymi wcześniej się spotkałemwszyustko poszło gładko.Mimo nastawienia na kolejne uzeranie się, jak to zwykle bywa jestem miło zaskoczony

| Skomentuj opinię (1)


2952 osoby z 5278 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-02-27 14:34:08
zalety: moim zdaniem nie liczne nie warto o nich wspominać
wady: Brak kompetentnych pracowników, oszukiwanie kliwnta który płaci dobrowolne AC, granie na zwłokę z wypłatą odszkodowania.
opinia: Wstawiłam samochód do mechanika. Jego pomocnik wykradł auto poczym rozbił sie nim. Był pod wpływem alkoholu, ukradł kluczyki, jechał bez uprawnień.

Na infolinii poinformowali mnie, że wypłata odszkodowania zostaje wstrzymana do chwili wyjasnienia sie sprawy w kryminalnej na policji. Zaznaczam, że likwiduję z własnego AC i nie powinno mnie interesować zakończenie sprawy tym bardziej, że w ocenie policji samochód został ukradziony. I taką też notatkę posiadam. Złożone wszystko w PZU a Pani która ;likwiduje moją szkodę nawet nie ruszyła sie aby mieć wgląd do akt. To tak pokrótce ja wytaczam sprawe w sądzie i nagłaśniam w uwadze.

| Skomentuj opinię (2)


3040 osoby z 5463 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-01-26 22:43:24
zalety: Brak
wady: Niekompetencja, arogancja, oszustwo, brak kontaktu, zaniżanie kowot odszkodowania, nie trzymanie się terminów ustawowych.
opinia: Proszę o kontakt osoby które są pokrzywdzone przez PZU w sprawie wypłaty odszkodowania z OC sprawcy. Chcę nagłośnić sprawę medialnie. Marcin: 506-493-840, marcin@langert.pl

| Skomentuj opinię (2)


3043 osoby z 5404 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-01-03 21:57:07
zalety: żadnych zalet
wady: zero zainteresowania
opinia: PZU to atrapa - człowiek wyrządzi łautem szkodę na mojej posesji, mnie nawet nie było wtedy w domu , był ubezpieczony w PZU , stało się to pod koniec sierpnia , do dziś nie otrzymałam całego odszkodowania ( na podstawie rachunków przedstawionych atrapie szkody kosztowały mnie prawie 5 tys zł ) z tego mam niecałe 2 tys .... szkoda słów - PZU to ATRAPA !!!!! oszukują . Idę z moją sprawą do rzecznika ochrony praw konsumenta , bo moje dwukrotne odwołanie to wołanie na puszczy - nikt go nie słyszy albo olewa

| Skomentuj opinię